3. oddíl skautů

header-treti-oddil

V současné době přijímáme nováčky do obou věkových kategorií. Do družin vlčat kluky od první třídy, do družin skautů od šesté třídy. Nováčci mohou přijít s kamarádem skautem nebo dopředu zavolat vedoucímu a přijít se i s rodiči podívat a vyzkoušet si, jaké je to být skautem.

Kdo jsme a co děláme?

3. oddíl skautů a vlčat je parta kluků, která se schází jednou týdně, aby se naučila něco nového, pobavila se s kamarády a zažila spoustu dobrodružství a zábavy při hrách a soutěžích. Oddíl má v současné době dvě družiny – vlčata a skauty. Vlčata jsou kluci od šesti do jedenácti let, kteří se teprve učí, jaké je to být skautem. Od jedenácti let potom přestupují do družiny skautů, kde na ně čekají náročnější úkoly, ve kterých dál rozvíjí to, co se jako vlčata naučili.

Během roku pořádáme různé víkendové výpravy, nejčastěji na naši chalupu v Krkonoších. Sem jezdíme pravidelně na podzimní brigády na dříví a potom v zimě na výpravy za sněhem. V minulých letech jsme se účastnili skautské akce Intercamp, mezinárodního setkání skautů z různých zemí Evropy a z Ameriky. Vyvrcholením celého skautského roku je letní stanový tábor.