1. oddíl Zlatěnky

1. oddíl Zlatěnky

Kdo jsme?

logo-zlatenky-bZlatěnka byla laskavá paní vod a slunce z knihy Pán prstenů, která se starala o putující hobity na začátku jejich pouti. Takže nejen proto, že jsme skautky, ale také Zlatěnky, snažíme se být milé a podle svých možností pomáhat. Je pro nás důležité, aby silnější pomáhali slabším a aby se mladší učili od zkušenějších. Naším cílem je vytvoření příjemného prostředí, kam se děti každý týden rády vrací.

Zlatěnky jsou především parta kamarádů, kteří spolu rádi tráví čas – na schůzkách, výpravách i táborech. Je to příležitost poznat něco nového, nenudit se a najít si nové kamarády.

received_1053825034653002V současné době máme šest družin – mladší světlušky Berušky, starší světlušky Pomněnky, skautky Lišky, rangers Veverky, Sněženky a Borůvky, které se podílí na vedení ostatních družin. Všechny družiny mají schůzky v jeden den a jeden čas (pátek 16-18 hod.), což umožňuje úzkou spolupráci mezi družinami i vedoucími.

V roce 2010 jedna z našich družin postoupila do celostátního kola Závodů vlčat a světlušek. Závody šestičlenných hlídek prověřují schopnosti, dovednosti a znalosti dětí v základních skautských disciplínách, schopnost spolupráce i kompetence k řešení problémů, to vše zasazené do symbolického rámce. Družiny pracují jako tým, kde záleží na práci a přístupu každého jednotlivce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA