Skip to content

Chata Junák

Velká Úpa 46, Pec pod Sněžkou

Chata Junák se nachází v obci Velká Úpa poblíž Boudy Jany a Chaty Míly, asi 6km od vrcholu Sněžky. Je na kraji Krkonošského národního parku, ideální výchozí místo na výpravy i malé vycházky po horách. V zimě lze jít lyžovat na Portášky nebo na Pěnkavčí vrch, běžkařské trati vedou kolem chaty.

Pronájem prostor

Pronájem prostor je možný až pro 28 osob, chata nabízí šest čtyř- až šestilůžkových pokojů, koupelnu s WC a sprchou, vybavenou kuchyňku (sporák na tuhá paliva s troubou, elektrický sporák s troubou, rychlovarné konvice, mikrovlnná trouba, ledničky, běžné nádobí), tři společenské místnosti, ping-pongový stůl, sklep, venkovní posezení.

Pro rezervace a další informace napište e-mail na chata@junakhorice.cz nebo volejte večer mezi 18.-20. hodinou na telefon 732 250 589 (STS).

Poptávkový formulář a orientační informace o obsazenosti chaty.

Ceník - platný od 1.6.2023

dospělý - 300 Kč                               dítě (6-15 let) - 200 Kč                  dítě do 6 let - zdarma

pes - 50 Kč

Cena je uvedena za osobu a noc.

Zvýhodněná cena je poskytována registrovaným členům organizace Junák - český skaut dle typu akce:

skauti na skautské akci - 160 Kč (bez rozdílu věku)

hořičtí skauti* na soukromé akci - dospělý - 160 Kč                dítě (6-15 let) - 130 Kč

Poplatek při rezervaci celé chaty - minimálně 6 000 Kč / noc**, záloha 3 000 Kč (splatná při rezervaci; při zrušení pobytu do 14 dní před nástupem se záloha vrací v plné výši, při pozdějším zrušení pobytu není záloha vratná)

Poplatek při rezervaci celé chaty skautským oddílem (střediskem nebo skautskou vzdělávací akcí) - minimálně 3 500 Kč / noc**, záloha 1 750 Kč (splatná při rezervaci; při zrušení pobytu do 14 dní před nástupem se záloha vrací v plné výši, při pozdějším zrušení pobytu není záloha vratná)

* hořičtí skauti = registrovaní členové střediska Junáka Hořice

** toto je minimální částka při rezervaci celé chaty = pokud je cena za ubytování osob v součtu vyšší než stanovená minimální částka, platí pronajímatel tuto vyšší cenu; poplatky z pobytu za všechny osoby, které jsou povinné poplatek platit (viz níže), se platí vždy a s výslednou cenou za pronájem chaty nesouvisí

Poplatek z pobytu - platné od ledna 2023

Cena za pronájem prostor nezahrnuje poplatek Městu Pec pod Sněžkou.

Dle platné obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích se platí poplatek z pobytu (část III. OZV) 25 Kč za každý započatý den pobytu, s výjimkou dne počátku.

Od poplatku z pobytu je osvobozena osoba (dle čl 13, OZV - výňatek):

a) mladší 18 let;

b) nevidomá, osoba, která je považována za závislou na pomoci jiné fyzické osoby podle zákona upravujícího sociální služby, osoba, která je držitelem průkazu ZTP/P a její průvodce;

c) pečující o děti na zotavovací akci nebo jiné podobné akci pro děti podle zákona upravujícího ochranu veřejného zdraví konaných na území obce nebo

d) vykonávající na území obce sezónní práci pro právnickou nebo podnikající fyzickou osobu.

Správce chaty je zároveň povinen vést evidenční knihu, do které zapisuje údaje všech osob, které si prostory pronajímají. Jedná se o:

a) den počátku a konce pobytu

b) jméno, příjmení a adresa přihlášení

c) datum narození

d) číslo a druh průkazu totožnosti (např. občanský průkaz, cestovní pas apod.)

e) výše vybraného poplatku, nebo důvod osvobození od poplatku

Správce je povinen uchovávat evidenční knihu po dobu 6 let od posledního zápisu.

Hospodaření s odpady - platné od ledna 2022

Jak nakládat s odpady na chatě Junák?

  • papír, spalitelný odpad - spálit v kamnech
  • popel z kamen - do velké zelené popelnice před chatou
  • ostatní odpad (ideálně vytříděný - plast, sklo, směsný) - odvézt z chaty domů, nebo je možné ho v označeném pytli (vydá správce na požádání) odložit ve sběrném dvoře, a to pouze v jeho otevírací době (doporučujeme ověřit):

PO - 08.00 – 14.00 hod.
ÚT – zavřeno
ST – 08.00 – 14.00
ČT – zavřeno
PÁ – 08.00 – 14.00
SO – 08.00 – 12.00
NE – 14.00 – 18.00
Ve dnech státních svátků bude sběrný dvůr uzavřen.

  • Do sběrného dvora se smí ukládat směsný odpad v označených bílých pytlích (vydá správce na požádání), plasty ve žlutých pytlích (vydá správce na požádání), sklo a papír.
  • Více informací na webu obce Pec pod Sněžkou.

Fotogalerie