Skip to content

Chata Junák

Velká Úpa 46, Pec pod Sněžkou

Chata Junák se nachází v obci Velká Úpa poblíž Boudy Jany a Chaty Míly, asi 6km od vrcholu Sněžky. Je uprostřed Krkonošského národního parku, ideální výchozí místo na výpravy i malé vycházky po horách. V zimě lze jít lyžovat na Portášky nebo na Pěnkavčí vrch, běžkařské trati vedou kolem chaty.

Pronájem prostor

Pronájem prostor je možný až pro 28 osob, chata nabízí šest čtyř- až šestilůžkových pokojů, koupelnu s WC a sprchou, vybavenou kuchyňku (sporák na tuhá paliva s troubou, elektrický sporák s troubou, rychlovarné konvice, mikrovlnná trouba, ledničky, běžné nádobí), tři společenské místnosti, ping-pongový stůl, sklep, venkovní posezení.

Pro rezervace a další informace napište e-mail na chata@junakhorice.cz nebo volejte večer mezi 18.-20. hodinou na telefon 732 250 589 (STS).

Poptávkový formulář a orientační informace o obsazenosti chaty.

Ceník

dospělý - 200 Kč                               dítě (6-15 let) - 150 Kč                  dítě do 6 let - zdarma

pes - 50 Kč

Cena je uvedena za osobu a noc.

Zvýhodněná cena je poskytována registrovaným členům organizace Junák - český skaut dle typu akce:

skauti na skautské akci - 120 Kč (bez rozdílu věku)

skauti na soukromé akci - dospělý - 160 Kč                dítě (6-15 let) - 130 Kč

Další poplatky

Cena za pronájem prostor nezahrnuje poplatky Městu Pec pod Sněžkou.

Dle platné Obecně závazné vyhlášky č. 1/2018 o místních poplatcích platí všichni bez rozdílu (i děti do 6 let) poplatek z ubytovací kapacity (část V. OZV, v poukazu zkráceně "ubytovací poplatek") 4 Kč za osobu a noc.

Poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt (část III. OZV, v poukazu zkráceně "rekreační poplatek") 15 Kč za osobu a noc. Od rekreačního poplatku jsou osvobozeny mj. osoby mladší 18 let a starší 70 let, studenti do 26 let po předložení studentského průkazu (v poukazu nutno vyplnit číslo studentského průkazu a zkrácený název školy), osoby nevidomé, bezmocné a osoby s TZP, kteří jsou držiteli průkazu ZTP/P a jejich průvodci (čl. 12 OZV, nutno doložit).

Fotogalerie