Skip to content

Den zamyšlení

22. února si připomínáme narozeniny zakladatelů skautingu sira Roberta Baden-Powella a jeho ženy Olave. Narodili se každý v jiném roce, ale na den stejně. Dříve jsme tento den považovali pouze za svátek skautek a světlušek a říkali mu Den sesterství. Nechceme ale vynechávat bratry, proto se poslední dobou vžívá název Den zamyšlení. Zamyslet se máme právě nad tím, co chtěli naši zakladatelé mladým lidem přinést, když vznikaly první skautské oddíly a družiny. Nově se o 22. únoru mluví také jako o Dnu zakladatelů na připomínku narozenin manželů Baden-Powellových.

Nezáleží, zda slavíme Den sesterství, zamyšlení nebo Den zakladatelů. Důležité je, že jsme spolu. Společnou schůzku si pro náš oddíl připravily skautky Sněženky a moc se jim to povedlo.

Po pokřiku jsme luštili křížovku a skautky nás seznámily s důvodem, proč je dnešní den významný. Světlušky Veverky pak hrály Riskuj a Dráčata vybarvovala obrázky a hrála hry před klubovnou. Potom jsme se společně vyfotili. Veverky měly za úkol rozdělat na horní zahradě oheň. Hodně foukalo, proto to neměly úplně jednoduché, ale povedlo se.  Jistě k tomu přispěl i jejich oheňvyvolávací tanec. U ohně jsme poděkovali Sněženkám za přípravu schůzky a rozloučili jsme se.