Skip to content

Hasičská výprava

Hasičská výprava

10. 6. – 11. 6. 2022

Na poslední výpravu před táborem se vypravil 3. oddíl skautů Hořice prohlédnout okresní požárnickou stanici v Jičíně.

Vše započalo pokřikem v 16 hodin na malém dvorku skautské klubovny Na Pile města Hořice. Hned na to, skupina 11 dětí a dvou vedoucích zběsile vyrazila k vlakovému nádraží. Naštěstí vlak disponoval několika minutovým zpožděním a mohli jsme tedy krok zvolnit. Díky novému přísunu karet se cesta vlakem odehrávala v režimu hry prší. Necelou hodinku po vměstnání se do vlaku už celá družina přešlapovala před hasičárnou.

Ještě než vedoucí stihli ohlásit příchod se velká červená brána se rozestoupila a s úsměvem na tváři nás přivítal hasič Ondra, taktéž vedoucí jednoho z oddílu skautů v Jičíně. Nikoho povolanějšího jsme si nemohli přát, neboť Ondra pracuje jako strojník, a proto nám mohl detailně popsat a prozradit vše o vybavení a strojích, jenž stály na nástupové ploše. Kluci se samozřejmě nezdráhali a důkladně prozkoumali vše včetně míst, kam povolení k vstupu nedostali. Ondra jako zkušený vedoucí připravil i pro zúčastněné malý závod na motání hadice. Poslední půlhodinka návštěvy se nesla v duchu kropení. Stará požárnická džberovka kluky opravdu nadchla, proto vedení oddílu započalo přemýšlet nad jejím pořízením.

Jak už je v našem oddíle zvykem, cesty hromadnou dopravou jsou vždy zážitkem. Tentokrát se o to postaralo 20 minutové zpoždění a starostlivý spolucestující. Večerní čas se nesl ve formě přípravy večeře a spaní, blbnutí na hřišti U Extopolu. Nutno podotknout, že pro uložení 12 dětí do naší malé klubovny je už třeba pořádná dávka umu. Před spaním Koblížek opět nezklamal a přečetl večerníček od oblíbeného autora Otakara Batličky.

V sobotu jsme se po úklidu klubovny všichni rozutekli užít si zbytek víkendu.

Koblížek