Skip to content

Letní tábor 3. oddílu skautů

Letní tábor našeho oddílu se konal na nám dobře známé louce pod Kozákovem. Je to naše oblíbené místo.

Z loňska tu na nás čekal základ na pec, kterou jsme hned obnovili, takže brzy jsme si pochutnali na pizze i buchtách.

Tábořili jsme spolu s 1. a 2. oddílem. Měli jsme společné táborové ohně a několik her. Jednu hru nám zkazilo počasí, ale to nevadilo, nahradili jsme to zpíváním u kytar. Při velké společné bojovce jsme obchodovali se surovinami a snažili se pro svůj kmen vydělat co nejvíc peněz. A osvěžení přinesla vodní bitva.

Naši skauti a vlčata se na táboře naučili mnoho nových věcí a osvěžili si svoje skautské poznatky ze schůzek i z minulých táborů. Hráli jsme hry na louce i po lese, putovali s GPS, hledali kešky. Osvěžili jsme si práci se dřevem a postavili pořádnou vázanou bránu.

Všechno na táboře si zajišťujeme sami, takže i nejmladší vlčata se podílí na chodu tábora, připravují dřevo na topení nebo pomáhají v kuchyni. Učí se od zkušenějších táborníků.

Skauti šli přespat mimo tábor a starší vlčata plnila podmínky Tří tesáků, což znamená, že mají jít ve dvojici na celodenní výpravu, jít večer sami na opuštěné místo a přinést důkaz a strávit 6 hodin úplně sám mimo tábor.

Počasí nám letos přálo, takže na programu bylo i několik výletů na místní koupaliště.

Náš oddíl se pomalu rozrůstá, proto bylo nutné dovybavit naše podsadové stany a pro každého člena jsme díky příspěvku Královéhradeckého kraje zakoupili matraci do stanu. Děkujeme.