Skip to content

Vánoční schůzka

Oddílová vánoční schůzka Zlatěnek

 

Na poslední schůzku roku 2016 jsme se všichni těšili ještě o něco víc než na normální schůzku. Není totiž obyčejná, ale ježíškovská.

Sněženky sestavily a ozdobily stromeček a hned se pod ním začaly objevovat dárečky. Na stole jsme si připravili talířky s cukrovím, co nám upekly maminky (a šikovné světlušky, vlčata a skautky jistě s nimi). Abychom si ukrátili čekání na to, až se budeme moct vrhnout na dárečky, za Cilčina doprovodu jsme zpívali mnohoslokové koledy. A změřili jsme svoje síly, dovednosti a důvtip ve Vánoční minutovce.

Vánoční minutovka se skládala z několika drobných soutěží, která každá trvala pouhou (a někdy dlouhou) jednu minutu. Nebylo totiž tak úplně snadné namalovat sněhuláka na papír na své hlavě, nepřetržitě házet a chytat míček do kelímku, stát celou dobu na jedné noze, udržet na čele koláček nebo najít devět předmětů různých barev.

Naštěstí jsme všechno zvládli a vítězové Vánoční minutovky nám mohli začít rozdávat dárečky. Všichni měli z drobností radost především proto, že si je pro ně připravili jejich kamarádi a kamarádky z družiny. Rozloučili jsme se několika koledami a popřáli si krásné Vánoce.