Skip to content

Všemi smysly o Žižkův štít

Akce pro veřejnost

Velmi rádi jsme byli součástí jubilejního 50. ročníku pochodu O Žižkův štít, který pořádá místní odbor KČT. Náš stánek s aktivitami nejen pro děti stál u rozhledny na Chlumu a i přes nepřízeň počasí jsme přivítali přes stovku turistů.

Kdo přišel, mohl si vyzkoušet svoje smysly - podle hmatu nebo čichu poznat běžné domácí suroviny, přiřadit chuť k potravině, dohlédnout až ke hvězdám či zahrát si sluchové pexeso. A co šestý smysl? Podařilo se turistům odhadnout nebo uhodnout odpovědi na šest záludných otázek. A hlavně - zjistili si i správné odpovědi? Protože pro ty si museli vylézt až nahoru na rozhlednu. Potěšující je, že u většiny zvítězila zvědavost nad leností a pro odpovědi si těch 142 schodů opravdu vyšlápli.

Ve stanu jsme si topili kamny, ohřívali čaj a mohli tak lehce poskytnout přístřeší při několika přeháňkách. Počasí se bohužel letos příliš nevydařilo, o to více děkujeme organizátorům za příjemnou spolupráci a všem odolným turistům, že se nenechali odradit a zavítali i na naše stanoviště.