Skip to content

Výprava do Lhoty

O předposledním říjnovém víkendu se 3. oddíl skautů vydal do Lhoty pod Kozákovem na místo, kde jsme před několika lety měli tábor.

Z Hořic do Semil byl naším dopravním prostředkem byl vlak. Jenom Hrnda s Tomášem, kteří prováděli technické zabezpečení, jeli autem. Do cíle našeho výletu nám však zbývalo ještě pár kilometrů, a tak i přes nechuť celého osazenstva skupina vyrazila vstříc mírnému dešti a kopci Kozákov. Necelou hodinku nám trval výstup...ale o to více jsme si nahoře oddechli. Avšak ještě vyhráno nebylo. Čekala nás stavba velkého stanu a instalace malých kamen, aby nám v noci nebyla zima.

Sobotní ráno bylo pochmurné. Mlha se nerozplynula a stále pršelo. Naštěstí přijel i Kuba (Flákač) a celé dopoledne nás zásoboval hádankami a všemožným zábavným programem. Po obědě konečně vysvitlo slunko...nádhera! Do několika minut padnul jasný rozkaz. "Vydáme se na Riegrovu stezku!" Údolí Jizery je v každém ročním období nádherné. Ve Spálově se ještě vedoucí šli otužovat do Jizery a ti rozumnější (Tomáš a děti) šli uvařit na vařiči čaj pro zahřátí.

Neděle nám časově mnoho možností nedala. Po snídani padnul tábor a obtěžkáni zavazadly frekventanti zahájili sestup k semilskému vlakovému nádraží.

Koblížek