Skip to content

Letní tábor Pod Kozákovem

Letní tábor Zlatěnek se konal na začátku července na louce poblíž Lhoty pod Kozákovem. Tábořili jsme na louce společně se 2. a 3. oddílem. 

Díky pomoci rodičů jsme během sobotního dopoledne postavili všechny důležité táborové stavby. První večer jsme zahájili opékacím táborákem.

V neděli jsme tábor vylepšovali a ještě odpoledne za námi zavítali Asterix a Obelix a uvedli nás do galské osady, kterou budeme nyní čtrnáct dní společně obývat. Tedy to jsme si alespoň mysleli, jenže se ukázalo, že naši protivníci Římané to viděli trochu jinak. My, Galové, jsme s nimi problém neměli, protože máme své tajné receptury. Osvěžili jsme si paměť a pomohli druidovi Panoramixovi najít správné byliny, aby nám mohl uvařit kouzelný nápoj síly. Díky tomuto vzácnému a chutnému drinku jsme celkem hravě odrazili nápor římských vojáků. Jenže zprávy o naší udatnost (a hlavně kouzelném nápoji) se nějak roznesly po celé Evropě a druhý den po boji za námi zavítal gentlemanský posel z Anglie. Žádal nás o pomoc pro jeho královnu Lucy I. Moc dlouho jsme neváhali a vydali se s ním do Anglie. Vezli jsme s sebou nápoj, překonali mnohé překážky a nakonec odrazili Římany i od hranic Anglie. Byla to docela hračka, takže v Anglii jsme stihli i královský brunch a navštívili dostihy. Navíc jsme si jako odměnu od královny odvezli stříbrné lžičky.

Ale ani potom jsme se v naší galské vesnici dlouho neohřáli a zase tu byl někdo s prosíkem o pomoc - tentokrát z Egypta, kde se vytahovačná Kleopatra vsadila s Caesarem, že postaví lepší stavbu, než kdy Římané dokázali. Proti Římanům si rádi zabojujeme vždycky, to je jasné. Obelix už se na ně klepal, ale tentokrát to byl boj spíš dovednostní, abychom postavili ten slavný chrám. Nejdřív jsme se ale museli dopravit do Egypta přes Středozemní moře. Naše plavidla byla sice bytelná a zdolala kdejakou nástrahu v podobě pirátů, Sirén i vlnobití, ale středomořské slunce má ohromnou sílu, takže se nám polovina posádky trochu připálila. Po Nilu už nás pak provezla Kleopatra na své špičkové lodi. Aby dokázala, jak si naší pomoc váží - nebo aby nás patřičně varovala - ukázala nám i mnohé výdobytky egyptské kultury, fauny i flóry. Zejména se nám líbila Sfinga, mumie a krokodýli Klement a Gotwald. Na stavbě chrámu pro Kleopatru jsme si patřičně mákli, museli jsme vytěžit mnoho kamene a překonat úplatné Římany. Ale podařilo se a nad krásou našich chrámů valil Caesar oči, a ač nerad, uznal, že egyptští stavitelé jsou špička. Ale jak by dopadli nebýt naší galské pomoci? Možná by si Klement a Gotwald pochutnali. Takhle musela Kleopatra otevřít klenotnice a odměnit nás.

Táborová hra se tedy nesla v duchu Asterixe a Obelixe, kteří byli našimi průvodci po celou dobu. První týden jsme tábořili i s benjamínky, druhý týden zůstaly už jen starší světlušky a skautky. Na výletě jsme byli na nedalekém Kozákově a druhý týden bylo takové horko, že jsme s radostí směřovali náš výlet na koupaliště v Chuchelně. Společně se 2. a 3. oddílem jsme hráli dvě velké hry - obchodovací strategii a vodní bitvu. Se 2. oddílem jsme potom dva večery vyráběli hmyzí domečky a navrhovali vzor na nový nápis na klubovnu. 

Slib světlušek složily Pomněnky. Lišky se staly skautkami.

Díky podpoře od Královéhradeckého kraje jsme mohli naše stany dovybavit dřevěnými celoplošnými podlážkami a obnovit některé již rozpadající se postelové rošty.