Skip to content

Oldskauti jedou do Krkonoš

Ve dnech 16. 8. – 19. 8. 2018 pobývají oldskauti na chatě Junák v Krkonoších a užívají si to.

V den příjezdu jsme si vyšli přes Danielku směrem na Pec, šramlem vzhůru na cestu z Růžohorek a přes Portášky domů. Večer jsme měli tolik povídání, že ani na karty nezbyl čas.

Následující den jsme sešli do Spáleného Mlýna na autobus a vyjeli na Pomezky. Tady jsme se rozdělili na 2 skupinky. Jedna volí procházku po Pomezkách, pak zpět na Spálený Mlýn a Janu. Druhá skupina šla ke kostelu v Malé Úpě, pak na Cestník a odtud pozvolně klesající lesní cestou na „Křižovatku“, dále v horku zničující výstup na Borůvku a směr Jana. Dnes za námi přijela Marie V.

Další den jsme šli vrstevnicovou cestou  do Pece a Obřím dolem ke kapličce, kde probíhal venku svatební obřad. Opět jsme se rozdělili na dvě skupinky. Leoš a Číča šli vzhůru na Růžohorky, dále už jen z kopce na Janu a k naší chatě. Novákovi přes Pec pravým břehem Úpy do Velké Úpy a vzhůru na chatu. 

Večer jsme si pochutnali na zeleninových karbenátkách a pak hráli žolíky.

Poslední den pobytu jsme zvolili pohodový okruh kolem Červeného vrchu a pak tradiční bramboráky k obědu. Do jednoho auta jsme se zpátky domů nevešli, a tak Číča s Leošem jeli autobusem. Hlavou nám plula otázka, zda nás příští rok bude víc nebo snad míň?

-Číča-