Skip to content

Oldskauti na horách

Ve dnech 6. - 9. srpna 2020 naše 6ti členná dvougenerační výprava oldskautů strávila krásné letní dny na naší Junácké chatě ve Velké Úpě.

Část výpravy odjela z Hořic autem a část autobusem. Bohužel v posledních letech chybí z Hořic přímý autobus do Pece pod Sněžkou. A tak to bylo cestování se 2  přestupy – ve Dvoře a Trutnově. V Trutnově jsme spoj stihli  s odřenými zády.

Na horách jsme nezaháleli, den jsme začínali rozcvičkou před chatou. Každý den jsme podnikali kratší či dlouhé výšlapy. Jeden z výletů byl na Pomezní boudy. Ještě než jsme vyrazili, tak mě zastihla příjemná zpráva o narození vnučky.

Na Pomezní boudy jsme se dostali autobusem ze Spáleného Mlýna. Bus na zastávku přijel s hodinovým zpožděním. A ještě byl plný, takže jsme čekali na další autobus.

Na Pomezkách jsme navštívili infocentrum, hospůdku na posilnění a galerii.

Odtud jsme se vydali přes Horní Malou Úpu zpět do Spáleného Mlýna. Měli jsme štěstí, protože se někteří mohli neplánovaně svézt výletním vláčkem dolů.

Ve Spáleném Mlýnu jsme počkali na ostatní a pak společně vyšlápli 2 km cestu zpět do chaty.

V neděli za námi přijeli Pirát s Vlastou. K obědu byly  vynikající bramboráky, na které jsme se moc těšili.

Domů jsme se vraceli auty a byli ušetřeni složitého cestování. Vždyť odpolední autobusy pro nás končí v Miletíně. A pak si poraď.

Pobyt se moc vydařil a těšíme se na další.

Zapsala: Jiřina