Skip to content

Letní tábor pod Zvičinou

Letní tábor 1. oddílu Zlatěnek u Třebihošti

Plánování letošního tábora bylo trochu sázkou do loterie. Dlouho jsme nevěděli, jak a zda vůbec se budou moct letní tábory konat. Naštěstí se situace před létem poměrně uklidnila a mohli jsme vyrazit na tradiční čtrnáctidenní tábor pod stany.

Na louce u Třebihošti vyrostl náš tábor během první červencové soboty. O louku jsme se podělili se 3. oddílem skautů.

Táborová hra nás provezla kolem celého světa. Na začátku to tak vůbec ale nevypadalo. Vše začalo pohřbem Williama Browna. Na smutečním rozloučení se jeho dva synové přetahovali, zda Christopher zvládne objet, obletět a obeplout celý svět během čtrnácti dní. Odměnou mu potom bude truhla, kterou zdědil jeho bratr Thomas. Klíč od ní naopak získal Christopher.

Vydali jsme se tedy s ním na cestu kolem světa. Nejprve jsme luxusními vlaky po Evropě navštívili Francii, Maďarsko, Rusko, Velkou Británii nebo Itálii.

Dál jsme putovali do Indie, sbírali čajové lístky, vydali se do Himalájí. Pokračovali jsme do USA, v Las Vegas navštívili kasíno a v Peru zdolali Machu Picchu. V Brazílii jsme si zahráli fotbal. Do Afriky jsme dorazili na rally Dakar. Celý den v Austrálii byl vzhůru nohama a přes Japonsko jsme se mimořádnou linkou Praha - Tokyo vrátili zase domů.

Protože se celá cesta Chrisovi  povedla, musel mu Thomas odevzdat truhlu a Chris ji svým klíčem odemkl. A co myslíte, že tam bylo?

Během tábora nás potkaly všechny druhy počasí. Opět se ukázalo, že nejchladnější noci z léta jsou na začátku července. V parných dnech nám les poskytl skvělý stín a s oblibou jsme odpočívaly v hamakách za táborem.

Skautky Veverky měly příležitost splnit výzvu Východ slunce. Vydaly se časně z rána na Zvičinu, aby pozorovaly vycházející sluníčko. Rangers Sněženky se zase pustily do výzvy 15 věcí, což znamenalo, že se vydaly na 24-hodinové putování pouze s 15 věcmi, a to včetně oblečení, co měly na sobě, spacáku či jídla.