Skip to content

Výprava do Prahy

Oddílová výprava do Prahy

Na první jarní výpravu jsme tentokrát vyrazili do hlavního města. Ubytovali jsme se ve skautské klubovně v Bohnicích. Večer jsme se seznámili s osobností Jana Wericha, protože v sobotu nás čekala návštěva jeho vily. Na dobrou noc jsme si pustili loutkové Fimfárum.

V sobotu ráno vyrazily Veverky a Sněženky do centra města napřed. Měly za úkol splnit sérii úkolů, které na ně čekaly ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí. Každá družina se toho zhostila po svém - někdo poctivě chodil po městě a hledal odpovědi, někdo z pohodlí kavárny předem vygooglil, jaké otázky nebudou muset po svých obcházet. A už teď můžeme prozradit, že o kousek úspěšnější byly právě Veverky.

Lišky a Pomněnky šly z klubovny později bohnickým lesem k Vltavě. Přívozem jsme se svezli na druhý břeh. Odpoledne jsme ještě k cestování metrem, tramvají a autobusem přidali i lanovku na Petřín, takže dopravní prostředky jsme prověřili v Praze opravdu všechny.

Všichni jsme se před 12. hodinou sešli na Staroměstském náměstí přímo pod Orlojem. S kupou dalších turistů jsme shlédli odbíjení poledne. Některé Pomněnky se divily, zda je to opravdu všechno a jestli jenom kvůli tomuhle někdo jezdí takovou dálku.

Pak jsme se přes Karlův most přesunuli na Kampu, naobědvali jsme se a prohlédli si v rychlosti Skautský institut na Rybárně. Potom už nás čekala komentovaná prohlídka Werichovy vily a následný workshop. Naším úkolem bylo vymyslet nová využití pro dnes chátrající nebo nevyužívané objekty v Praze. A že jsme měli nápadů! Restaurace, útulek pro zvířata, zmrzlinová kára, skautská klubovna nebo noční klub. Naše výtvory si můžete nyní prohlédnout ve skautské vývěsce na Husově ulici.

Poté jsme vyjeli lanovkou na Petřín a vydali se procházkou s výhledem na Pražský hrad. Na Malostranském náměstí si Veverky připravily nechtěnou bojovku, když se nevešly spolu s ostatními do tramvaje a musely se samy za zbytkem oddílu dopravit.

Na dobrou noc jsme si zase pustili Fimfárum. V neděli jsme uklidili půjčenou klubovnu a vlak nás dovezl domů.