Skip to content

Zimní výprava na Havaj

Oddílová výprava Zlatěnek na chatu Junák spolu se 3. oddílem skautů

Na horách kupy sněhu a Zlatěnky se vydaly na Havaj. Zabalili jsme květované košile, kraťasy, sukně, sluneční brýle a opalovací krém a hurá na chatu Junák. Ale pozor - sluneční brýle i krém se opravdu hodily, protože sluníčko nám připravilo opalovací ráj.

V sobotu jsme se probudili v rytmu reggae a po rozcvičce jsme se hned vydali ven vyzkoušet teplotu písku a zda to na něm jezdí stejně tak dobře jako v zimě na sněhu. A představte si - jezdí a možná ještě lépe! Taky jsme stavěli hrady z písku a prostě se jen opalovali.

Ještě před obědem jsme vyráběli květované ozdoby a zdobili klubovnu na večerní havajskou párty. Odpoledne jsme opět trávili venku na sněhu, pardon na pláži. Ukázalo se, že písečné koule se dají tvarovat a házet skoro tak dobře jako ty sněhové a že na gumové pneumatice to stále dobře jezdí.

Veverky měly v průběhu víkendu speciální úkol - vypátrat vraha z hostiny, která se konala v pátek večer. Tam byly vzdáleně svědky otravy a jejich úkolem bylo vyptat se přítomných, co se přesně stalo, kdo zemřel a samozřejmě kdo to způsobil. A Veverky se ukázaly jako zdatní detektivové!