Skip to content

Výprava na hory

Oddílová výprava 1. oddílu Zlatěnky na chatu Junák

Podobně jako každý rok jsme i letos s oddílem vyrazili na naší skautskou chatu ve Velké Úpě.  V pátek odpoledne jsme se všichni sešli před Základní školou Na Habru, kde jsme netrpělivě čekali se svými batohy a pekáči, až přijede autobus, který nás dovezl až do Velké Úpy.

Skoro hodinu a půl trvající cesta nám velmi rychle utekla. Když jsme dorazili na místo, vyndali jsme všechny batohy, naložili je na skútr a s pekáči jsme se vydali zdolat téměř 2 km dlouhý kopec k chatě. Pro naše skautky Sněženky to nebyl žádný větší problém a není se ani čemu divit, vždyť to pro ně nebyl zdaleka první výstup k chatě. Ale i ti, kteří s námi jeli na hory poprvé, zvládli výšlap parádně bez větších problémů. Nebáli se ani, když jsme šli lesem, v kterém už k večeru začínalo být šero.  Na vrcholu nám všem byla odměnou vytopená chata a teplý čaj.

Druhý den ráno hned po bodování pokojů jsme vyběhli ven pekáčovat. Byla to velká legrace. Někteří si venku postavili i sněhuláky. Válet velké koule do kopce však nebylo nic jednoduchého, ale i tak se Jíťě, Gábince a družině Veverek podařilo dva pěkné sněhuláky postavit. Sněženky se hned vrhly na opravu a vylepšení dráhy na pekáčování, kterou zde někdo před námi ze sněhu postavil.  Borůvky se mezitím vrhly na stavění iglú a nutno říct, že si u toho docela dost mákly, ale výsledek stál za to. Stavbu jejich prvního iglú, které stavěly společně, si dostatečně užily a dokonce si v něm daly i svačinu – kousky buchet, které po obědě upekly Sněženky a Veverky.

Krátce po skončení poledního klidu, jsme si vyšli na krátkou procházku. Všichni jsme si s sebou vzali naše pekáče, abychom si mohli sjet velký kopec, který na nás čekal jako odměna na konci krátkého odpoledního výletu. Sjezd byl skvělý. Užili si ho i bráškové Máťa s Martínkem, kteří ho zvládli zdolat na jednom pekáči společně.  Pekáčování jsme neměli dost, a tak jsme v tom pokračovali i po návratu k chatě.

Večer jsme si společně zahráli hru, v které jsme museli předvádět různé věci a ostatní z našeho týmu je museli uhodnout.  Pak už nás čekala pouze večerka a v neděli cesta autobusem domů, kterou většina z nás díky únavě prospala.

-Lenka-