Skip to content

Závody vlčat a světlušek

V sobotu se na základně v Miletíně konalo základní kolo Závodu vlčat a světlušek. Vítězné hlídky z 1. a 2. místa v obou kategoriích (vlčata a světlušky) postupují do krajského kola. A nebudeme Vás dlouho napínat - z našeho střediska se to povedlo družině Lišek z 1. oddílu Zlatěnky.

Přitom světluškám ze 2. oddílu a vlčatům ze 3. oddílu chyběl jen kousek a mohli jet do krajského kola také. Byli totiž třetí ve svých kategoriích.

Závod začal v sobotu ráno slavnostním nástupem. Sluníčko nám dopřálo, svítilo vytrvale celý den, ale teploty byly ještě nízké.

Závod se skládal z osmi disciplín. Na základně byly umístěny dvě - první pomoc a vyhledávání informací. V ošetřování zranění se družinám dařilo a většina správně poskytla první pomoc a přivolala záchranu. Při vyhledávání informací se ale ukázalo, že jen málokdo umí najít požadované informace v atlase rostlin, rejstříku ulic nebo ve slovníku cizích slov a vyhledání vhodného vlakového spojení na tabletu není až tak  jednoduché.

Na okruhu závodu, který vedl naučnou stezkou Karla Jaromíra Erbena, na družiny čekalo šest disciplín. Úkoly byly různé a všechny měly prověřit dovednosti a znalosti jednotlivců i sehranost celé družiny. Závodníci tak zatloukali a vytahovali hřebíky, vybírali nutné vybavení na kolo, museli prokázat znalost rostlin a dřevin, pracovali s mapou a buzolou nebo měli společně zdolat překážkovou dráhu a přitom nést na tyči pověšený kbelík plný vody. Ne všichni ale odolali nabízenému bonbónu a v problémové situaci tak neobstáli úplně dobře.

Nejlépe se dařilo vlčatům z Jičína  a Nové Paky. Mezi světluškami vyhrály Slunečnice z Lázní Bělohrad a naše Lišky byly druhé. Všechny tyto družiny postupují do krajského kola, které se bude konat v červnu na Potštejně. Držíme jim pěsti!