Skip to content

Zimní výprava 1. a 3. oddílu

Zimní výprava na chatu Junák

Náš příjezd byl jiný než minulý rok, protože 1. a 3. oddíl jel odděleně. 1. oddíl jel linkovým autobusem. 3. oddíl to měl zajímavější. Jeli vlakem a při jednom z přestupů jim ujel vlak přímo před nosem. Právě proto dorazili do chaty o něco později. Pak jsme se ubytovali, navečeřeli a měli volný program (např. hraní ping pongu, stolních her a zpívání).

Druhý den ti mladší zůstali na chatě a měli připravený program v podobě zimních olympijských her. Mezi sebou soupeřily týmy z Ameriky, Afriky, Evropy a Austrálie, např. ve slalomu, běhu atd. Zato ti starší se vydali na asi 7km vzdálenou Sněžku. Jen někteří došli až na vrchol, kde bylo velmi větrno. Ti ostatní se po cestě zpátky stavili v Děčínské boudě, kde načerpali síly a s radostí se vrátili do chaty. Zbytek došel až po dvou hodinách. Po obědě a odpoledním klidu se mladší vrátili k programu a někteří starší jeli na běžky.

V neděli bylo vyhlášení výsledků. Na prvním místě se umístila Afrika, na druhém Austrálie, na třetím Amerika a poslední skončila Evropa. Pak už následovalo balení a uklízení chaty. Při cestě k autobusu nám hodně pršelo. Zpáteční jízda utekla velmi rychle a všichni jsme se těšili na teplou sprchu.

Éďa a Evča