Skip to content

Dračí přespání

Přespání v klubovně a výlet družiny nejmladších Dráčat

Naše přespání začalo oslavou sv. Jiří. Patrona skautů. Zpívali jsme a při tom si užívali hostinu, kde bylo plno jídla. Večer, něž jsme šli spát, na nás čekala stezka odvahy. Stezka byla na téma přátelství. Každý, kdo úspěšně prošel stezku, dostal velkou prskavku, kterou jsme si pak společně u klubovny zapálili. Stezku prošli úspěšně všichni a počáteční strach překonali. A nakonec jsme se ani moc nebáli. Prskavka vydržela prskat déle, než jsme čekali. Po stezce už následovala jen pohádka a hurá do spacáku a spát.

V sobotu ráno jsme se vzbudili a po rozcvičce následovala naše oblíbená snídaně. Vánočka s nutelou a kakao nesmí chybět. Po snídani jsme vyrazili na výlet. Šli jsme od klubovny přes lom u sv. Josefa až do Vlčí skály. Cestou jsme měli pár zastávek na občerstvení a zahráli jsme si pár her.  Ve vlčí skále jsme si opekli buřtíky, a kdo chtěl, mohl zkusit i marshmallows. Většina z nás si poprvé sháněla klacky na opékání. Zahráli jsme si pár her. Oblíbenou hrou se nám stala plížená.

Po troše odpočinku jsme vyrazili zpět do klubovny. A protože jsme hezky šli a nestávkovali, stavili jsme se cestou na zmrzlině. Zmrzlinu jsme všichni ocenili, protože počasí nám opravdu přálo a sluníčko krásně hřálo. Po cestě do klubovny se mohl každý, kdo už nemohl, povozit na kole. Natrhali jsme kytičky pro maminky. V klubovně jsme se sbalili, uklidili, dojedli zásoby jídla a čekali, než si pro nás přijdou rodiče. Únava na nás byla vidět. Všichni jsme si to moc užili a už jsme plánovali další přespání. Tak se všichni těšíme na někdy příště.

-Lucka-