Skip to content

Svojsíkův závod – okresní kolo

Okresní kolo závodu pro skauty a skautky v Nové Pace

V sobotu pořádalo středisko Nová Paka závod pro skauty a skautky z jičínského okresu. Sešlo se celkem 8 chlapeckých a 6 dívčích hlídek.

Na trati, která vedla v okolí klubovny, pro ně bylo připraveno devět disciplín. Skauti a skautky tam prokazovali svou všímavost, fyzickou zdatnost, své všeobecné znalosti, manuální zručnost, dovednosti v první pomoci, museli řešit krizovou situaci, překonat sami sebe a mnoho dalšího. I když počasí bylo po ránu trochu sychravé, chladné a mrholilo, odpoledne se na nás usmálo i sluníčko.

Samotný začátek závodu byl ale velmi netradiční. Předzávodový úkol družin bylo totiž nastudovat si pořadová cvičení. Jak se naučili pochodovat, se ukázalo tedy hned po příjezdu. Celé setkání bylo zahájeno společným pochodem v trojstupu s kapelou. (Foto Améba)

Netradičně se závodu zúčastnily světlušky Veverky z 1. oddílu. Připravily si disciplínu Pozorování a všímavost. Vytvořily čtyři živé obrazy s rekvizitami. Ty se po chvilce změnily a závodní hlídky měly za úkol odhalit vždy dva rozdíly a ještě určit, jaké české přísloví znázorňují.

Z hořického střediska závodily dvě hlídky - mezi děvčaty to byly Sněženky z 1. oddílu a mezi chlapci družina ze 3. oddílu skautů. Ti skončili nakonec šestí. Sněženkám se dařilo o poznání lépe. V závěrečném hodnocení obsadily 2. místo, takže si zajistily postup do krajského kola. Gratulujeme!